ВМРО-ДПМНЕ: Македонија мора да расчисти со транзициските политичари

389
0
SHARE

Власта на Заев е неспособна и kpиминална. Зоран Заев е виновен зошто Македонија 3 години се движи во погрешна насока. Неспособноста на Заев и неговата kpиминална власт не турка кон дното и на македонскиот народ му донесе само непpaвди и порази. Граѓаните живеат во апатија токму поради оваа неспособност и kpиминал, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Заев му ветуваше на народот брда и долини, а донесе само порази и разочарувања. Ветувањата за 500 евра плата и за 500 километри автопат беа лага. Наместо работа од baндата на Заев видовме само kpиминал и кopyпција. Наместо проекти видовме неспособност. Парите наместо да се вратат кај граѓаните завршија во куферчиња Луј Витон и во рацете на политичари, обвинители и судии, се наведува во партиското соопштение.

Од ВМРО-ДПМНЕ порачуваат дека експериментот наречен Заев доживеа тотално фијаско и заврши.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here