ВМРО-ДПМНЕ свика итна седница на Извршниот и Централниот комитет

405
0
SHARE

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ денес ќе одржи итна седница на Извршниот и Централниот комитет, поради актуелната политичка состојба за претседателските извори, како и за барањето за предвремени парламентарни избори.

Седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ ќе започне околу 14 часот.

Од партијата доддаваат дека овие состаноци доаѓаат по одлуката на СДСМ да го одложи конечниот став во однос на одлуката за предвремени избори.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here