Во Грција не може да се влезе само со печат во пасошот, барале и пополнување на белите ливчиња

287
0
SHARE

Примената на штембилот кој го содржи името Северна Македонија и кој треба да се втиснува во македонските пасоши не функционира на граничниот премин Евзони меѓу македонско- грчката граница.

Екипа на ТВ Телма која утринава се обиде да ја помине границата кон Грција јави дека печат со новото име на државата кој се втиснува во пасошите- не функционира.

Од грчка страна и понатаму се бара пополнување на белите ливчиња, пренесува Телма.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here