Во Грција протест против името Македонија и договорот од Преспа (ВО ЖИВО)

345
0
SHARE

Денеска во Атина од 14 часот по грчко или 13 часот по македонско време, се одржува нов протест против Договорот од Преспа и името Македонија.

Следете го протестот во живо:

Protest in Athens over Macedonia name change

Posted by RT on Sunday, January 20, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here