Во палети за цвеќе на ГП Табановце фатени 350 кг. марихуана (видео)

694
0
SHARE

Цариниците од граничниот премин Табановце, спречија обид за шверц околу 350 килограми марихуана.

Државјанин на Албанија на возраст од 62 години, со товарно возило утрово околу 1.30 часот се пријавил за излез од државава.

 

„При преглед на возилото, во 130 специјално изработени палети за транспорт на цвеќе натоварени во возилото, царинските службеници пронајдоа околу 350 килограми опојна дрога марихуана“, наведоа од Царинската управа.

Против него до кумановското обвинителство ќе се поднесе кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

ГП Табановце

Во палети за цвеќе на ГП Табановце фатени 350 кг. марихуана (видео)

Posted by Infonews mk/ ИНФО ВЕСТИ on Friday, March 29, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here