Во Зоолошката градина во Скопје се роди мајмунче

339
0
SHARE

Белоракиот гибон е ендемски вид, а бебињата се раѓаат без или со многу малку крзно.

Бебето гибон во првите месеци потсетува на вонземјанче, а во прегратките на мајката може да седи и до деветмесечена возраст – радосна вест која на Фејсбук ја сподели портпаролката на Скопската зоолошка градина, Тина Мицевска.

Мама Бетка со бебуш ❤ Белоракиот гибон е ендемски вид, а бебињата се раѓаат без или со многу малку крзно. Бебето гибон…

Posted by Tina Mickovska on Friday, February 15, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here