Вонредниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ закажан за 23ти Декември

486
0
SHARE

Вонредниот конгрес на ВРМО-ДПМНЕ е закажан за 23ти декември.

Вечерва по протестот, раководството на партијата одржа извршен комитет на која беше донесена одлуката за одржување на вонредниот конгрес на кој ќе се разгледува поднесената оставка од актуелниот претседател Никола Груевски.

Kако организатори на Конгресот според изворот, ќе бидат назначени Светлана Колариќ во одборот и Спиро Ристовски како организатор.

Дали Груевски сеуште ја има довербата кај делегатите или по 23ти декември ВМРО-ДПМНЕ ќе има нов лидер, останува да видиме.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here