Вооружен грабеж во Трговскиот во Карпош

871
0
SHARE

Во 19 часот и 55 минути во аптека лоцирана во Трговскиот Центар “Антико“, Карпош непознато машко маскирано лице, со закана со  нож, од касата одзел околу 40.000 денари и побегнал во непознат правец.

Во моментот на разбојништвото во аптеката се наоѓале само вработените А.С. (35)  и С.М. К. (32).

Извршен е увид на лице место, се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here