Возило во движење се запали утринава кај Рамстор

244
0
SHARE

Возило во движење утринава околу 8 часот се запал ило кај Старата железничка станица во близина на трговскиот центар „Рамстор мол“.

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скоп је за МИА изјавија дека интервенирале со едно возило и четири пожарникари.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here