ВРАБОТЕНИТЕ ОД КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР НА ПРОТЕСТ ПОРАДИ ПОСКАУВАЊЕТО НА ПАРКИНГ УСЛУГАТА

417
0
SHARE

Огромен дел од вработените во Клиничкиот Центар во Скопје денес излегоа на протест по одлуката на градоначалникот Петре Шилегов, за зголемување на цените за паркирање на Клиничкиот центар, како мерка за спречување на загадувањето.

Вработените најавија дека нема да отстапат од нивните барања, и ќе продолжат со протест се додека не биде повлечена оваа контроверзна одлука на Шилегов.

Вработените од Клинички велат дека паркингот на Клинички центар е сопственост на Македонија, а не на градски паркинзи Скопје. Тие најавија дека следниот чекор за нивниот револт ќе го изнесуваат пред наплатен центар. Од 10 до 10-30 ќе ја блокираат наплатата за излез од Клинички центар.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here