Времето денес – облачно и врнежливо

226
0
SHARE

Времето во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места се очекува да бидат пообилни , а локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Утринската температура ќе се движи од два до 11 степени, а дневната температура од шест до 16 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната температура ќе достигне до 13 степени.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here