Времето денес во земјава ќе биде сончево со температури до 36 степени

213
0
SHARE

Времето во земјава ќе биде сончево и значително потопло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја, особено во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и гpмежи. УВ индексот 9.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 26 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе достигне до 15, а дневната температура до 33 степени.

Под влијание на топла воздушна маса следува период на значително потопло време.

Во следните денови во попладневните часови локално ќе има краткотраен пороен дожд проследен со гpмежи, понекаде и појава на град, а понecтабилно ќе биде од понеделник.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here