Времето денес…

276
0
SHARE

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во источните делови. Повеќе сончеви периоди ќе има во западните делови.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната температура од 10 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во источните делови.

Утринската температура ќе достигне до 8, а дневната температура до 18 степени.

Во четврток ќе настапи преодно стабилизирање, а потоа следува период во кој ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд, повремено поинтензивни и претежно во попладневните часови.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here