Времето денеска: Сончево и топло со мала до умерена облачност

168
0
SHARE

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Минималните температури ќе се движат од од 11 до 19 степени, а максималните од 26 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Температурата од 15 до 31 степен.

Под влијание на топла воздушна маса од југ и во наредните денови ќе продолжи периодот на топло време, а особено топло се очекува од средината на седмицата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here