Вселената гласа за претседател на Русија, излезноста е 100% (ФОТО)

437
0
SHARE

Русите вчера бираа претседател на државата, а на овие избори се гласаше и во вселената.

Рускиот астронаут Антон Шкапљеров гласаше на претседателските избори во Русија и стапи во контакт со Централната изборна комисија на Русија.

-Одзивот на бродот во Меѓународната вселенска станица е 100 проценти, соопшти руската ЦИК на својот Твитер профил каде постави и фотографија од астронаутот, а во позадина стои руското знаме.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here