Втор ден протести пред Собранието против промена на уставното име!

353
0
SHARE

Втор ден протести пред Собранието на Република Македонија против промена на Уставното име на државата.
Денес, присутни беа и од ВМРО-ДПМНЕ и од коалицијата за подобра Македонија , а фотографии сподели и поптретседателот на партијата Алeксандар Николоски

Втор ден заедно со македонскиот народ протестираме пред Собрание против промена на уставното име.Никогаш Северна, Секогаш Македонија!

Posted by Aleksandar Nikoloski on Thursday, January 10, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here