За што троши Српче 800.000 евра?

489
0
SHARE

По вчерашниот финален меч од купот, помеѓу МЗТ и К.К. Работнички, на граѓаните од Центар уште повеќе им станува јасно дека во финансирањето на клубот од Градски Парк има нешто матно. Тие се прашуваат, како е можно клуб кој троши 800.000 евра да неможе да ја победи доесега најслабате екипа на МЗТ. Да потсетиме, МЗТ Скопје во АБА-Лига е на последно место и одредени натпревари ги изгуби и со по 30-40 поени разлика. Ако К.К. Работнички неможе да биде прв во вака слаба Македонска кошаркарска лига, тогаш кога би можеле.

Граѓаните се прашуваат, колку пари ќе им требаат за да бидат први? Постојат сомневања, дека намерно се земаат послаби играчи, а хонорарите и платите се делат по системот пола-пола. Впорчем ова го тврдеше поранешниот претседател на советет на општина Центар, Мирослав Шиповиќ. По системот “2 фор ју, 2 фор ме”

Javna nabavka na kosarkar od starnstvoI giv yu 8000 Euro yu giv mi 3000 euro

Posted by Miroslav Sipovik on Friday, January 26, 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here