За вас малку е “Метла”, за вас треба “Кирби”

656
0
SHARE

Фејсбук статус на Крсте Петревски, член на Извршниот одбор на ГРОМ. Ви го пренесуваме во целост

Седум највлијателни членки на ЕУ гласале против добивање на датум за ЕУ преговори.

Промената на име, идентитет, понижување на националното достоинство, историја, култура, не се услов за влез во ЕУ.

Реформи се основниот услов за датум. А вие господа од владата сте само салонски политичари . Единствено може и доаѓате на власт кога треба нешто национално да распродадете и воедно да си ги наполните торбите.

Не ве бива за ништо, немате ниту човечки потенцијал ниту знаење што треба.

Само знаете да вршите притисок и тортура врз медиуми, врз политички неистомисленици, врз народот и сеење страв и омраза.

За вас малку е “Метла”, за вас треба “Кирби” правосмукалка да ве исчисти од политичката сцена во Македонија на предвремени парламентарни избори.

Само тоа е решението за напредок на Република Македонија

Седум највлијателни членки на ЕУ гласале против добивање на датум за ЕУ преговори. Промената на име, идентитет,…

Posted by Крсте Петревски on Wednesday, June 19, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here