Заев ќе биде и премиер и министер за финансии

993
0
SHARE

Премиерот Зоран Заев денеска од Валандово најави дека тој ќе стане воедно и министер за финансии на местото на Драган Тевдовски.

-Обврската за министер за финансии, покрај премиерската функција ќе ја вршам јас одреден период. Оваа одлука ја донесов заради тоа што оваа година ќе биде година за економијата. Тевдовски ќе работи околу мене, како советник. Следуваат храбри одлуки од кои бенефит ќе имаат сите граѓани – рече Заев.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here