Заев: Се уште сум млад да се кандидирам за претседател

271
0
SHARE

Има многу комбинации но и шпекулации за тоа кој ќе биде кандидат на СДСМ за претседател на Македонија и тие одат од Стево Пендаровски, преку министрите Радмила Шеќеринска и Оливер Спасовски па се до премиерот Зоран Заев.

Шефот на извршната власт и претседател на СДСМ, Зоран Заев, запрашан дали ќе се кандидира за претседател на државата одговори дека за таа функција сè уште е млад и оти неговиот придонес ќе продолжи да го дава како прв човек на извршната власт.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here