Започна невремето во Македонија- еве каде врне силен дожд и град

634
0
SHARE

Прогнозата на УХМР за попладнево очигледно се остварува.

Во моментов силно невреме проследено со дожд и град има во Струмица, а видео од таму пренесува сајтот Струмица Денес.

Силно невреме во Струмица!

Posted by Strumica Denes on Sunday, June 16, 2019

Освен во Струмица невреме УХМР најавува и во повеќе градови низ земјава.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here