Зоран Заев најави лидерска средба

262
0
SHARE

Премиерот Зоран Заев денеска од Кавадарци најави лидерска средба, одговарајќи на новинарско прашање дали лидерите ќе се сретнат во врска со СЈО, како што побара ВМРО-ДПМНЕ.

Секако, време е да оддржиме лидерска средба. Едно заради реформите и реформските закони во Собранието, второ, претстојните претседателски избори кои доааѓат и трето, вредно е да се разговара за било кое отворено прашање. Јас секогаш давам шанса на дијалогот.
Дијалогот е од помош за нашата земја, за сите отворени прашања. Верувам дека во најскоро време ќе се одржи лидерската средба, како одговара и за шефот на опозицијата.
Заедно ќе се прилагодиме, за да можеме да ја одржиме таа лидерска средба, нагласи Заев, кој заедно со вицепремиерот Кочо Анѓушев беше во посета на комбинатот “Еуро никел”, поранешно “Фени”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here