Зоран Заев: Одам во финансии за да носам одлуки кои никој не сакаше да ги донесе!

428
0
SHARE

Премиерот Зоран Заев под притисок од сите страни, го повлекува предлогот до Собранието, тој да биде и министер за финансии.

Сепак, тој ќе раководи до изборот на нов министер, по разрешувањето на Тевдовски.

Во Собранието, образложи што ќе направи во овој сектор. Ќе носел одлучи кои никој до сега не сакал да ги донесе.

Можеме само да замислиме за какви лоши одлуки станува збор?

“Не одам таму за да потпишувам. Да креираме храбри политики кои досега немав можност да натерам некој друг да носи такви одлуки. Јас сега ќе ги носам оти бенефит ќе добијат сите граѓани,” порача Заев.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here